ÜRÜNLER

SolarBox Güneş ile Isıtma Panelleriİncele

SolarBox üniteleri duvara ve çatıya monte edilerek mimari açıdan tamamen binaya entegre bir sistem olup dış havayı soğurma yöntemi kullanarak işletmelerinizi ısıtır.

Özel dizaynlı ve bakım gerektirmeyen yüksek kazançlı olan SolarBox sistemi, her bir proje için, bulundurularak tasarlanmaktadır. Enge Enerji'nin solar teknolojisi kullanılarak üretilen SolarBox sistemleri her projeye göre farklı dizayn ile binalara uygulanmaktadır.

ZTIP Tavandan Isıtma Panelleri İncele

Zehnder ZIP radyant tavan panelleri modüler konstrüksiyonu yardımı ile farklı tasarım imkanları sunmakta ve bu özelliği ile her türlü endüstriyel ve sosyal uygulamalar için ideal hale gelmektedir. Her şeyden önce, düşük panel ağırlığı kolay montaj sağlamasının yanında, çatıya uyguladığı düşük yükler sebebi ile önde gelen seçim kriterleri arasındadır. Tüm parçaları korozyona karşı dirençlidir, bu özelliği ile nemli ortamlarda kullanım içinde ideal bir üründür.

ZTIP montaj

Güneş ile Su Isıtma İncele

Güneş ile su ısıtma, Güneş kolektörü adı verilen cihazlar ile yapılır. Güneş kolektörleri güneş enerjisini toplar ve daha sonra bu enerjiyi ısı olarak aktarır. Bu ısı sayesinde güneş enerjisi ile ısıtma veya sıcak su elde edilmesi sırasında kullanılır. Yıpranmayan yapısı ile uzun bir ömre sahip olan güneş kolektörü, basit bir çalışma sistemine sahiptir.
Güneş kolektörünün yerleşiminde bölgenin güneşi nasıl aldığı dikkate alınır. Güneşi en uzun süre alacak şekilde yerleştirilecek panellerin üzerine yerleştirilen güneş kolektörleri bu sayede uzun güneşli saatlerde çalışabilir.

Güneş ile Kurutma Sistemleri İncele

Meyve ve sebzeler gibi gıdaları uzun süre saklanabilmeleri için kurutmak için bir güneş (solar) gıda kurutucusu kullanılır. Güneş enerjisiyle çalışmak, bu gıda kurutucularını verimli ve ucuz hale getirir.
SolarBox ürün kurutma sistemleri ile güneş enerjisini doğal yöntemle kullandığınız için ürünlerinizin yanma, kavrulma gibi istenmeyen etkilere maruz kalmasını engellemiş olursunuz.

Solarbox ile kurutma sistemi

Isı Pompası İncele

Evinizi ısıtmak ve soğutmak veya enerji faturalarınızı azaltmak için seçenekleri araştırıyorsanız, bir ısı pompası sistemini düşünmek isteyebilirsiniz. Isı pompaları, kışın ısı sağlayarak, yazın soğutma yaparak ve bazı durumlarda eviniz için sıcak su ısıtarak eviniz için yıl boyunca konfor kontrolü sağlayabilen, ülkemizde de kanıtlanmış ve güvenilir bir teknolojidir.
Çoğu insan için ısı pompası yeni bir terimdir. Ancak evlerimizde ısı pompasının çalışma prensibi ile aynı mantığın ürünü olan buzdolabı, klima ve derin dondurucu gibi cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların çalışma mantığı ısıyı taşıma prensibine dayandığından bu cihazlar ısı pompası başlığı altında toplanabilir. Yakın gelecekte ısı pompasının ülkemizde yaygınlaşması kaçınılmaz bir sonuçtur.