SOLARBOX

Solarbox bina
Solarbox Logo

"%80’e varan tasarruflar ile paranızı cebinizde bırakan teknoloji"

SolarBox Nasıl Çalışır?

SolarBox üniteleri duvara ve çatıya monte edilerek mimari açıdan tamamen binaya entegre bir sistem olup dış havayı soğurma yöntemi kullanarak işletmelerinizi ısıtır.
SolarBox'ın temel elamanı binaların dış cephelerine veya çatısına kurulabilen yüksek verimli güneş ışınımlarını emen panelleridir. Panellerin üzerinde, yıllarca süren araştırmalar sonucu geliştirilmiş özel formlarda delikler mevcuttur; panellerin arkasında oluşturulan negatif basınç sayesinde deliklerden içeriye sızan dış hava, güneş enerjisi sayesinde ısıtılır. Emilen ısı, dış ortamdan alınan taze havaya aktarılır. Isıtılan taze hava kullanım amacına göre bir fan veya ısıtma sistemi (klima santrali) kullanılarak, havalandırma kanalları ile istenilen yere gönderilir ve binaların ısıtılmasına yardımcı olur.
Özel dizaynlı ve bakım gerektirmeyen yüksek kazançlı olan SolarBox sistemi, her bir proje için, bulundurularak tasarlanmaktadır. Enge Enerji'nin solar teknolojisi kullanılarak üretilen SolarBox sistemleri her projeye göre farklı dizayn ile binalara uygulanmaktadır.

Solarbox Sistem

Teknik Özellikler

  • İklim şartlarına göre ortamın sıcaklığını ΔT=16-46 °c arasına arttırılabilir.
  • Ortalama 500 W/m² -1200 W/ m² arasında ısı üretir.
  • Gün içerisinde 50-60 °c’ye kadar sıcaklık elde edilebilir.
  • Önerilen panel yerleşimi ile %80’e varan yakıt tasarrufu sağlar.

  • Geri ödeme süresi iklim ve yerleşim koşullarına göre 1-3 yıldır.
  • Geri dönüşümlü çevreci bir üründür.
  • Bakım maliyetleri yok denecek kadar azdır.
  • Mevcut sistemlere entegre edilebilir.

SolarBox ile Konvensiyonel Sistem Farklılıkları

KONVENSİYONEL SİSTEMSOLARBOX
ORTAM ISITMAVAR VAR
HAVALANDIRMAYOK XVAR
ISI KONTROLÜVAR VAR
MİMARİ DİZAYNYOK XVAR
MEVCUT SİSTEMLER İLE ENTEGRASYONYOK XVAR
ABONE + GÜVENCE + SAYAÇ BEDELİVAR YOK X
BÜROKRASİ
(ÖZEL İZİNLER vb.)
VAR YOK X
BACA TESİSATIVAR YOK X
TEHLİKE RİSKİ
(GAZ KAÇAĞI, PATLAMA vb.)
VAR YOK X
FOSİL YAKIT TÜKETİMİ
(DOĞALGAZ , KÖMÜR vb.)
VAR YOK X
ÇEVRE VE HAVA KİRLİLİĞİVAR YOK X
SERA ETKİSİ VE CO2 SALINIMIVAR YOK X
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ETKİSİVAR YOK X
DIŞ KAYNAĞA BAĞIMLILIKVAR YOK X
ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE TASARRUFYOK XVAR
HİBE DESTEK İMKANIYOK XVAR
+ KAZANÇYOK XVAR

SolarBox Kullanım Alanları

Kümeslerin Isıtması ve Havalandırmasında

İyi bir kümes için en az yem ve su kadar ısıtma, soğutma ve havalandırma da çok önemlidir.
Hayvan sağlığını ve konforunu sağlayacak bir sistem yapılırsa optimum büyüme sağlanır ve kaliteli et elde edilir.
Hayvanların yaşam alanın da en uygun nem, ısı, O (Oksijen), CO2 (Karbondioksit), CO (Karbonmonoksit), NH3 (Amonyak) sürekli kontrol altında tutulmalıdır.
Kanatlı hayvanların yaşam alanlarında sıcaklık ve nem uygun değilse hayvanlar strese girer ve büyümezler. Hatta ölümler oluşur.

SolarBox ürünlerimiz;
Kümeslere ve bu tip sistemlere kolay entegre edilir.
Bakım gerektirmez. Müthiş performansları ile inanılmaz tasarruflar elde edilir.
Doğal yaşam şartlarına uygundur.
SolarBox ürünlerimiz ile ısınma ve havalandırma maliyetlerinde iklim şartlarına ve güneş performansına bağlı olarak %30 - %80 aralığında verim elde edilir.
Büyük tasarruflar elde edilerek paranız cebinizde kalır.

Kümes
Kurutma

MeyveSebzeBitki
ElmaDomatesAda çayı
PortakalPatlıcanNane
ArmutBiberKekik
HurmaSarımsakDefne

Ürün Kurutulmasında

Enge Enerji'nin mühendislik çalışmaları sonucunda geliştirilen SolarBox teknolojisi, ortam ısıtma ve temiz hava sirkülasyonu amaçlarıyla kullanılabileceği gibi ürün kurutma içinde çok verimli ve etkin bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. SolarBox ile enerjide % 80' e varan tasarruf sağlanırken aynı zamanda sera gazı etkisi yapan gazların doğaya salınımını azaltılarak ekolojik dengenin de korunmasına yardımcı olunmaktadır. SolarBox kurulumu ile birlikte harici kurutucu ve ısıtıcılarınızın çalışma süreleri azalmaktadır hatta çoğu zaman kurutma cihazlarınızı tamamıyla kapatabilirsiniz. Isıtıcıların kapatılması size maddi olarak getiri sağladığı gibi SolarBox ile güneş enerjisini doğal yöntemle kullandığınız için ürünlerinizin yanma, kavrulma gibi istenmeyen etkilere maruz kalmasını da engellemiş olursunuz.

Ortam Isıtma ve Havalandırma

SolarBox – geniş alanlar için oldukça verimli ve etkin bir solar hava ısıtıcıdır. Bu ürünler yüksek performansı ile en iyi yenilenebilir enerji kaynakları arasında sayılmaktadır.
SolarBox - modellerinin kurulumu konvansiyonel sistemlere göre daha kolay ve basittir. Kanallı tip ısıtma ve havalandırma sistemlerine doğrudan monte edilebilir.
Duvar ve çatı modelli SolarBox - kurulumlarını tasarım parametreleri, sistemin en etkin biçimde çalışmasını sağlamak için optimize edilmiştir. Bu ürünlerimizin ENGE ENERJİ teknolojisi ile üretilmiş özel alaşımlı metal ve farklı özelliklere sahip polikarbon dizaynları mevcuttur.
SolarBox - (o sistemleri uygulama yeri ve alanına göre yaklaşık %60-80 gibi bir maksimum ekinlik seviyesine ulaşmaktadır. En önemli fayda ise, yüksek performansa sahip geniş bir hava akış hızı aralığına erişiliyor olmasıdır. Birçok benzer ürün ve sistemlerde hava akışlarında performans kaybı yaşanırken SolarBox – ürünlerimizde düşük hava akışlarında bile yüksek verimlilik seviyesi korunur.
Güneş enerjisi ile bir ortamı ısıtmanın en verimli ve ekonomik yolu SolarBox teknolojisini uygulamaktır.

Solarbox kullanım alanları

Özetle, Solarbox güneş ısıtma panelleri, market ısıtmasından, fabrika ısıtmasına, kümes ısıtmasından sera ısıtmasına, showroom ısıtmasından depo ısıtmasına kadar pek çok mekân için kullanılabilmektedir. Hatta endüstriyel çamaşır kurutmada bile kullanılabilir. Ayrıca, birçok bitki, meyve, sebze ve mantarın organik ve hijyenik kurutulmasında çok önemli bir yeri vardır.
Enerji verimliliği yüksek, son teknolojilerle üretilen Enge Solarbox ile entegre kurulan güneş enerjisi ile ısıtma ve kurutma sistemleri fosil yakıt tüketimini azaltarak, iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadelede önemli bir yere sahip olmaktadır.

Solarbox ürün ve sİstemlerİ fİyatlarını öğrenmek İçİn lütfen bİzİ arayın

Satış temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için lütfen Bilgi Alma Formunu doldurunuz

Bİlgİ Alma Formu